Марта народилася у Франківську. Знала, що буде художницею з дитинства. Вивчала Монументально-декоративний живопис, КІПДМ ЛНАМ, в м.Косів та Образотворче мистецтво, Українській академії друкарства у Львові.
Обрала факультет, щоб освоїти більшу кількість технік. Так вивчала вітраж, мозаїку, фреску, сграфіто, енкаустику тощо. Хоча монументальне мистецтво на той момент її не надто цікавило.
Концепція творчості Марти Пітчук – прадавня лялька мотанка, яку вона зуміла зробити незвичайною, оригінальною, впізнаваною. Марта піднімає віковічні пласти етніки, первозданної автентики. Наполегливо вивчає безсмертну спадщину предків, глибоко проникаючись їх сутністю аж до повного злиття з духом нашої славної минувшини.
У картинах зображені елементи українського строю. Але не ті, до яких ми звикли — а давно забуті. Автор опрацьовує кожен етнічний регіон, намагається знайти у ньому щось особливе і незвичне. У свої творіння Марта вкладає власну душу, відкриває перед світом найпотаємніше, найсокровенніше.

Марта створює образи, що владарюють над часом. Прагне своєю творчістю привернути увагу до українського мистецтва, культури загалом. Окрім того, реалізує місію творця – красою рятувати світ. Авторська концепція мотанки – автентика, поєднана з модерном, має шанс на вічність.
Роботи Марти можна зустріти не лише на полотнах, але й на стінах. Разом з чоловіком Юрієм Пітчуком створили вже понад 50 розписів у різних містах України. Особливо виділяється серія робіт з жінками в етнічному одязі. Стінописи є у Львові, Стрию, Івано-Франківську, Косові, Чернівцях, Хмельницькому, Авдіївці. В кожному місті художники зображають жінок в старовинному українському строю, який був притаманний саме для того етнічного регіону.
Творчість Марти Пітчук – це яскравий інсайт вікової глибини, аж до витоків українського буття і культури, це меседж Митця минулим і прийдешнім поколінням, це передання духу і ментальності українців. Твори мисткині зберігаються у приватних колекціях Англії, Німеччини, Чехії, Італії, Австрії, Франції, Люксембургу, Польщі, Аргентини, США, Канади.

Наразі в колекції хустин ви зустрінете 2-х Мотанок:
Одна – то Мотанка із Західного Поділля на світлому тлі. Марта написала її у 2021 році. На зображені побачите борщівську сорочку – славетна техніка вишиття. Але головним акцентом цієї роботи є руки. Між долонями Мотанки наче зароджується та випромінюється енергія, вони немов пульсують. В цій композиції присутня динаміка, відчуття, ніби Мотанка вибігає з полотна.

Друга – Мотанка з ліжником з Гуцульщини. Написана у 2022 році. Тут гуцулка одягнена в сорочку з села Бабин, Косівського району. На голові – намітка, що зав’язана у притаманний саме для цього регіону манер. Позаду неї гуцульський ліжник, який переходить в динамічні абстрактні мазки.
Творчість Марти чарує! А наші хустини яскраві за кольорами та емоціями, чудові за якістю, приємні на дотик – мов пір’ячко.
Та мають важливу місію, про яку розповідали детальніше тут.

